Eneda

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Liganka Eneda na sebe poprvé upoutala pozornost během slavnostní večeře pořádané prefektem Yamdrou. V přímém přenosu tehdy žoviálně prohlásila, že její rodný svět Kogan je ""agreární osinou v zadku zhýčkané aganské společnosti"", čímž rozlítila milióny Kosmopolitů, včetně své vlastní rodiny.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Kogan, Kosmopolitní světy

Éra: 4245 Tu - současnost


V mládí Eneda sloužila v kosmopolitní armádě na Koganu. Tehdy se také setkala s liganem Dogontem, kterému byla Enedina jednotka přidělena coby podpora pro jeho misi. Spolupráce byla plodná a mimo jiné vyústila v menší románek. O několik Tu později dostala Eneda nabídku vstoupit do řad Ligy. Ačkoliv s touto nabídkou neměl Dogont nic společného, v Lize se roznesla informace o jejich pletkách a tak to zpočátku Eneda měla hodně těžké. Postupem času si však dokázala vydobýt respekt kolegů a zařadila se mezi nejschopnější ligany současnosti. Když přišel návrh, aby po umírajícím Dogontovi převzala velení, nenašel se nikdo, kdo by toto rozhodnutí spojoval s dávnou minulostí na Koganu. Z Enedy vyrostla chlouba Ligy, která se stala ve věku 28 Tu nejmladší velitelkou Týmu v historii.

Dogont nebyl jediným liganem, se kterým se Eneda zapletla. Dalším šťastlivcem byl Urnill - jejich vztah ale neměl dlouhého trvání. Nikdo netuší, co se přesně stalo, avšak Eneda se s Urnillem od té doby nesnáší a na veřejnosti se okázale ignorují. V Lize kolují peprné zvěsti o tom, že Eneda v ostré hádce o Urnilla roztříštila jeho zánovní kybernetickou paži, avšak jsou to pouhé dohady.

Eneda měla staršího bratra, který v 4280 Tu zemřel během nepodařeného procesu kyborgizace. Liganka od té doby trpí fóbií z kyborgů a není schopná dlouhodobě snášet jejich blízkost. Na misi jí pomáhá adrenalin a bojové stimulanty, ale v běžném životě se jí vtíravé představy neustále vrací. Když Eneda v Lize poprvé potkala ligana Werta, ihned odvrátila zrak a rychle odešla nejbližším východem."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje