Wert

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
On je čistota a dokonalost. Neznám efektivnějšího a přitom tolik soustředěného tvora. Upozaďuje své vlastní ambice ve prospěch ostatních. Znepokojuje mne snad jen jeho rostoucí odcizení. - Dogont
(Coraabia Artist: Nekro)

Rasa: Kyborg (původně Mogra)

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4010 Tu - současnost


Wert je žijící legendou. Dnes jde de facto o jediného ligana, který ve své funkci slouží od založení samotné Ligy v 4044 Tu. Ligan Wert po celou tu dlouhou dobu nikdy neopustil Tým 4, naopak spíše je Týmem 4. Podřízení se mění, velitel zůstává. Už jako mladý byl Wert uchvácen pokročilou kybernetikou. V 4050 Tu navštěvuje WaalkWak, kde si nechává na těle provést první z dlouhé série zákroků. Dnes z původního Werta zbyla prakticky jen dobře udržovaná neuronová síť - ligan je z 98% kyborgem. Jeho titano-corabitové tělo odolá pádu z jednoho kilometru stejně jako střele z palubního děla. Mezi civilisty se traduje, že je ligan Wert nezničitelný, což zřejmě není daleko od pravdy. V historii nicméně často stačilo jen málo a Liga by o svůj "výstavní kousek" nadobro přišla.

Wert samozřejmě má své slabiny. Jednou z nich jsou extrémně nízké teploty, při kterých přestávají fungovat jeho senzomotorické funkce. Kdysi byl jednou z liganských agrav poblíž Khalfassu omylem sestřelen hned při vstupu na orbitu - ligan Wert strávil v otevřeném vesmíru několik dlouhých dní. Kdyby jej nedetekoval poblíž letící Tým 11, mohl kroužit kolem Khalfassu dodnes.

Wert již viděl za svůj profesní život umírat mnoho svých kolegů a dnes raději žije v samotě a disciplinovaném odříkání - jedinou výjimku tvoří starý Dogont, kterého si vždy vážil a pro kterého by podle svých slov udělal cokoliv. Díky úctě k němu také zdvořile odmítl druhou nabídku Donnera na funkci šéfa Ligy, protože ví, že Dogont by o ní ve skrytu duše velice stál.


Aktuality:

4270 Tu - Wert nečekaně opouští Ligu. Důvodem je údajně nezvolení jeho dlouholetého přítele Dogonta na post liganora. Mnozí Kosmopolité však spekulují o tom, zda nebyl Wert již ze svého dlouhého působení na postu ligana příliš vyčerpaný.

4274 Tu - Legendární ligan po krátké schůzce s liganorem Gamoou prohlašuje, že nastupuje zpět do Ligy.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje