Enodath

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Enoda je víc politikem než vojákem. Z jeho smyslu pro spravedlnost bychom si mohli brát příklad i my. - Donner
(Coraabia Artist: Almeida Thiago)

Rasa: Ekhro

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4174 Tu - současnost


Vlastním jménem Enoda Barat. Enodath byl do 4256 Tu nejvyšším armádním velitelem troiského prefekta Tok-Nela. Během osudné mykoizace Meuga to byl právě on, kdo úspěšně koordinoval záchranné operace přeživších Kosmopolitů. Bez Enodathova zásahu by se neflexibilní aganská vláda dopustila četných selhání vedoucím k ještě větším ztrátám na životech. Když jej namísto očekávaného ocenění aganští politici zatáhli do vykonstruované korupční kauzy, při které mu hrozilo mnohaleté vězení, Enodath získal k centrální prefektuře notně ambivalentní postoj. Ekhro se dokonce několikrát dostal do ostrých sporů s Ligou, dokonce jí zmařil několik plánovaných operací ve Val-Magu. Enodath je dnes jedním z nejhlasitějších hlasů mogra-troiských separatistů.

V 4263 Tu se Enodath oficiálně setkává s liganorem Donnerem v Agadě. Dlouze spolu probírají možnosti společného dialogu. Sub-deník Kot-Agan uvádí, že intenzivní vyjednávání bylo konstruktivní. Donner zde poprvé připouští, že Liga během mykoizace Meuga v mnoha věcech vážně pochybila. Poprvé také na půdě Aganu veřejně zazněly nároky na osamostatnění Mogry Troi.

Enodath je těžce nemocný a mogra-troici se zvolna připravují na jeho možný odchod. Odborníci se obávají, že po jeho smrti vypuknou bouřlivé nepokoje, právě jeho přirozená autorita totiž drží společnost na uzdě. Enodath v posledních Tu omezuje své veřejné aktivity a v ústraní sepisuje své paměti. Očekává se, že v nich dojde k četným odhalením zákulisních praktik.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje