Graada

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Xenocirky nikdy neprojevují rasovou nesnášenlivost. Po působení Naadra a Graady v Šaašoxu však platí nepsané pravidlo, že Ilokajové se již nikdy nepostaví do jeho čela.
(Coraabia Artist: Greg Pro)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: 4106 Tu - 4248 Tu


Přezdívaný též Chraploun nebo Žmolek. Graada byl posledním z virtošské větve sobi'ŠaŠů, kteří ještě před nedávnem ovládali kočovné proudy coraabského xenocirku Šaašox. Virtové byli dobře známí svou rozhazovačnou povahou a laxním přístupem k povinnostem – kdyby Graadův předchůdce Naadr šťastně nevyhrál v partičce thu'ku, dodnes by zřejmě odklízeli ermidí trus. Graada byl v pořadí druhým neživým sobi'ŠaŠem v historii, xenocirkus převzal v úpadku a hluboko v červených číslech. Žel Iblort, Graada tuto agónii dál systematicky prohluboval. Ilokajský pletichář byl dobře známý svou slabostí pro hazardní hry a vysoké sázky na Un-Nom-Pak. Jeho zápasy přenášené přes oroi prý nikdy nevynechal . A to i za cenu toho, že se uprostřed jednání s donorem zvedl a bez vysvětlení odešel.

Graada nikdy nedal z ruky své traxoliánské viržínko, byť je vědecky prokázáno, že látky v něm obsažené na ilokajský organismus nepůsobí. Kvůli řadě prohraných sázek se z Graady postupně stal neurotik, který měl ve zvyku mnout vajgl od viržínka tak dlouho, až se rozetřel na mastný flek. Když jej zrovna neměl po ruce, mnul v ruce žvýkací gumu či rozličné zvířecí výkaly.

Graada ŠaŠe neskutečně odíral. Když už jim dlužil na výplatách za pět Tu nazpět, Těžaři vstoupili do jeho cajkostěnu a nahlédli do účetních logů. Skutečnost jim vyrazila dech – ilokajský šéf prosázel prakticky všechen Xot a dostal tak Šaašox na pokraj bankrotu. Talové neváhali a Graadu brutálně zlynčovali. Poté jeho tělo vhodili tam, kam patří - do rozměrné kádě na ermidí trus.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje