Kanaan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kanaan ve funkci Wr'Coraa, zachycená během zasedání Kruhového sněmu. • 4178 Tu
(Coraabia Artist: Soren Bendt Pedersen)

Rasa: neživý - Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 1300 Tu - současnost


Jedna ze dvou soudobě působících členek tzv. Opačné Sedmičky. Mnozí tradicionalisté ovšem její členství v této prestižní skupině zpochybňují a nejen to. V C'Oře totiž dnes pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by kdy Kanaan spatřil bez jejího corabitového exoskeletu. Jedni tvrdí, že Kanaan může být důmyslně zkonstruovaný bot, jiní by dali ruku do ohně za to, že se pod krunýřem skrývá některý z formálně mrtvých zombských velikánů dávných časů. Už samotné okolnosti příchodu Kanaan jsou záhadné. Její ree bylo údajně nalezeno ve skládkovém podloží až při výkopových pracích na prvních centrálních Sektorech C'Ory. Výpovědi očitých svědků se ovšem nedochovaly a tak původ Kanaan zůstává obestřen záhadou.

Kanaan se daří napříč staletími udržet v elitních vrstvách c’orské politiky až dodnes. Jedinou závažnější chybou byla spolupráce s despotickým samovládcem Tal Hontou. Za jeho hrůzovlády Kanaan vyrabovala centropolitní pokladnu ve snaze vyhladit své konkurenty. Byla jediným neživým, kterého si Honta ponechal ve vládě. To jí později u soudního kruhu jen přitěžuje.

Kanaan byla opakovaně nucena z C'Ory uprchnout, vždy ale nalezla cestu, jak se vrátit s pompou zpět. Většina Zombů jí nemůžou přijít na jméno a mnohokrát se Kanaan pokusili zlikvidovat – její speciálně upravený exoskelet však zatím přestál všechny snahy. Říká se, že Kanaan jej nosí také proto, že byla kdysi zohavena bio-kyselinou a nechce vystavovat své zdecimované tělo na odiv.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje