Kazaar

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kazaarovým vzdáleným předkem byl prý samotný ell-Wešan vata-Čřeppo, nejslavnější náčelník dendrů na Coraabu.
(Coraabia Artist: Johann Bodin)

Rasa: Dendro

Domovský svět: Coraab

Éra: 4203 Tu - současnost


Dodnes jde o jediného Coraabiana, který se dokázal propracovat až na post samotného ligana ve vzdálených Kosmopolitních světech. Kazaar je pouhý pseudonym, jelikož tento dávný potomek xaoských dendrů (původním jménem üll-Buišsok vata-Čšeppt) pochází z nepočetné komunity sídlící vysoko v kazaarských náhorních plošinách. Tam jej na své coraabské misi objevil Qukkk. Dřevnatý tvor, vyzbrojený prastarým artefaktem, který se dědí z generace na generaci, Qukkka ihned zaujal. Kazaar při boji používá tzv. konfigurační hůl, do které vstříknutím nainstruované tělní mízy zadává instrukce, jak by se nástroj měl chovat. Hůl pak dokáže ve svém okolí doslova porušovat fyzikální zákony - jde jen o to, jak přesné instrukce jí její nositel předá.

Liganští vědci projevili zájem podrobit konfigurační hůl zevrubné vědecké analýze, protože jde zřejmě o poslední exemplář svého druhu v Coraabii. Kazaar si ovšem vymínil, že má-li setrvat v Lize, hůl nikdo rozebírat ani skenovat nebude. Brání mu v tom rituální náboženství jeho předků, jež zakazuje nástroj propůjčit komukoliv mimo dendroskou komunitu.

Hůl si ze zvědavosti kdysi tajně vypůjčil Xosoon. Bohužel nevěděl, že dendroská míza, díky které je Kazaar s artefaktem ve spojení, je pro většinu ostatních ras prudce neurotoxickým jedem. Krátce po styku s ní Xosoon těžce onemocněl a vyhnul se smrti jen díky včasnému doznání, neboť proti tomuto toxinu existují účinné protilátky. Kazaar mu ovšem tento přečin nikdy neodpustil.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje