Xosoon

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Mezi nejlepší kousky Xosoonovy sbírky patří zachovalá Numedda, pradávná energetická zbraň samotného Ibara Sigora. Vlastnictví tohoto skvostu Xosoon před veřejností pečlivě tají.
(Coraabia Artist: David Lecossu)

Rasa: Searth

Domovský svět: Searth

Éra: 3622 Tu - současnost


Na svém domovském světě vede Xosoon dlouhý a politicky aktivní život. Po několik období velí Sea Obrany a Cti, stává se doživotním předsedou válečnického svazu Sooea Ttaebu. Odjakživa se zajímá o válečné dějiny Coraabie, je nadšeným sběratelem bojové techniky. O jeho přijetí do Ligy zažádá v 4249 Tu samotný ligan Dogont, který má Seartha Xosoona za velký vzor. Xosoon funkci velitele Týmu 3 s povděkem přijímá. Ve své jednotce brzy zavádí metodiku válečného umění Ybitthabu, která spočívá ve sdíleném strategickém plánování. Tým 3 přetavuje v dokonale synchronizouvanou jednotku, která přes experimentální sub-netové rozhraní v boji jedná jako spojitý organismus. Tito ligani dosahují při náročných operacích vynikajících výsledků, což dnes Tým 3 činí jedním z nejmocnějších nástrojů Ligy.

Xosoonovou charakterovou vadou je jeho bezbřehá sobeckost a marnivost. Hraje na všechny strany, za každou cenu se snaží se všemi dobře vycházet. Přitom nemá žádné skutečné přátele, je totiž zcela prost empatie. Většinu vydělaného Xotu utratí za přírůstky do své vzácné sbírky historických zbraní. Proslýchá se, že v současnosti je Xosoon po Wertovi nejlépe placeným liganem.

Xosoon do bojového rozhraní Týmu 3 naimplementoval sérii podprahových hypno-memů, s jejichž pomocí svými spolubojovníky obratně manipuluje. Mezi jeho důležité kontakty patří jeho dávný spolubojovník ze Sooea Ttaebu, coraabský intergalaktik Hermes. Tomu Xosoon kdysi v tajnosti (ovšem s tučnou provizí) prodal jeden z nejcennějších klenotů své sbírky – funkční strunar.


Aktuality:

4270 Tu - Xosoon kandiduje na post liganora. Šéfem Ligy se nakonec po volbách stává Gamoa.

4276 Tu - Xosoon se podvoluje tlaku zastánců radikálního křídla a vzdává se místa předsedy válečnického svazu Sooea Ttaebu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje