Komoří Chang

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: -1645 - -1594 Tu


Již krátce po vynoření z min'orské velekádě Bnuppu byl Chang okouzlen svéráznou poetikou dungských min-logů. Na svůj původ oplýval mimořádným talentem ke čtení a vzdělávání a brzy již vlastnil několik různých kopií čerstvě vzniknuvšího liturgického souboru zvaného Yach-Log. Chang nikdy nezastíral, že jeho velkým snem bylo stát se velkým yach-drogem, vykladačem moudrosti neživého kmene. To se mu také podařilo, brzy ale přichází velké vystřízlivění - káďovky v té době nemají povoleno přednášet na veřejnosti jiné min-logy než Dungu. Chang jednoho Šera na protest přednese na veřejnosti Ilkarrský min-log, což pobouří místní Wigity. Dungovo barvitý popis Shagtakova krvelačného tažení Coraabem ovšem zaujme jednoho z místních Zombů, který jej odkoupí od vlády a vezme do svých služeb.

Changův nový pán jménem Navor Kaa nemá zrovna dobré vztahy s vládnoucí minoritou. Nikdy se totiž nesmířil s tím, že Wigitové vládnou městu Minu namísto Zombů. Proto často pořádá všemožné demonstrativní akce a naschvály, do kterých zasvěcuje i svého nově jmenovaného komořího. Z barvitého vyprávění min-logů se tak učený Chang postupně snižuje k okázalým výkřikům namířeným proti vládní garnituře, což se mu také nakonec stává osudným.

V -1594 Tu Chang dostane od svého pána velmi nebezpečný úkol - má pronést ceremoniální řeč na wigitských slavnostech Pěti hor. Komoří se z tohoto úkolu snaží všemožně vymluvit, ale není mu to nic platné. Ví totiž, že tento akt nezůstane bez odezvy. Po příchodu na slavnosti nedokončí ani první strofu a je na místě popraven. Stejný osud za nedlouho dostihne i Navor Kaaie. Ten je okolo -1592 Tu nalezen ve svém sídle rozleptán ve zbytcích vlastního ree.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje