Shagtak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ke-Il---aaaaijiiiiiii-yawaaaaa-ka-iaaijiiiiii-Il! KeIjaaaaiiiiiaaai-Il!
(Coraabia Artist: Yin Weiye)

Rasa: neživý - údajně Nu'Zomb

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo -16 000 Tu - okolo -11 200 Tu


I ty nejstarší neživé min-logy zmiňují jakéhosi Shagtaka – mocného tvora, jež kdysi údajně vznikl zkřížením genomu Zombů s jednou z vesmírných bytostí Nu. Shagtak prý v dávných dobách bez ustání hnal početné hordy zfanatizovaných neživých napříč Coraabem a všude tam, kam jeho uctívači vstoupili, brzy převládal pouze zmar a utrpení. Krvelačný "polobůh" se prý rád osobně zapojoval do bojů a okřídlen podivným mechanickým postrojem útočil na své oběti z nebeských výšin. Extatické skřeky, které při prudkých náletech Shagtak vydával, se prý rozléhaly stovky kilometrů do krajiny. Ne nadarmo se jeho vražedným kohortám přezdívalo Wa'Ilkarra - Ti, jež ječí. Shagtakovo vítězné tažení bylo zastaveno až v epické bitvě u jezera Wat-Pagae.

Shagtakovy jednotky se prakticky výlučně skládaly z káďovekDungové, joobové a korostenci k němu vzhlíželi jako k božskému synovi. Naopak Ilokajové a Atomové tímto krvelačným sadistou údajně zcela opovrhovali. Zombové se mu vyhýbali, jak to jen bylo možné. V jejich řadách prý tento kříženec vzbuzoval doslova panickou hrůzu.

Shagtaka prý u vod radioaktivního prajezera přemohl samotný Wat-Pagan. Některé nejstarší opisy Yach-Logu dokonce zmiňují Wat-Pagana coby toho, jež samojediný navždy pozřel Shagtakovu tmu. V určitých historických kruzích se šušká, že epickou bitvu k pověsti přidali až senzacechtiví tradicionalisté a ve skutečnosti šlo o individuální souboj obou vůdců na neživot a smrt.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje