Nu'Ilokaj

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: bytost Nu

Domovský svět: neznámý

Éra: údajně okolo -40000 Tu


Bájný stvořitel vyšších neživých kmenů, patron kmene Ilokajů i celého Coraabu. Takto řada coraabských neživých vnímá mýtickou bytost známou též jako Irh'Ilokha, Pěstitel Ilokajů. Najdou se ovšem i tací, kteří mu nemohou přijít na jméno – Zombové, Atomové i Wigitové často příslušníky jeho kultu nemilosrdně pronásledovali a zabíjeli. Jejich hodnostáři si odmítali připustit, že by pocházeli ze stejného vrhu jako "stěr z vaků", což je nejhorší možné hanlivé označení pro neživé Ilokaje. Nu'Ilokaj údajně obýval Coraab v dobách, kdy ještě nebyl obsypán toxickou Skládkou – její objevení prý bylo trestem za to, že se Coraabiané Ilokajům i jejich víře vysmívali. Nu'Ilokaj bývá nejčastěji vyobrazován v sedícím stavu, jelikož údajně celou svou podstatou dosedl na Coraab a již nikdy z něj neodešel.

Nu'Ilokaj byl údajně němý a s nikým nepromluvil. I proto se řada Ilokajů rozhodla následovat jeho příkladu a zcela se vzdát jakýchkoliv zvukových projevů. Ilokajův kult obecně považuje zvuk za rušivý element, jenž znesvěcuje strukturu časoprostoru. Hudba je pak brána za urážku samotného božstva. V ortodoxních ilokajských komunitách je její provozování zapovězeno.

Nu'Ilokaj je samozřejmě ryzím konstruktem fanatické neživé liturgie. Dnes je jasné, že neživí se na Coraab dostali společně se Skládkaři a že bylo jejich služebnické pokolení uměle vytvořeno šerou kulturou Ptharů. Traduje se, že na Coraab žádná bytost Nu nikdy nezavítala a proto si méněcenností trpící Ilokajové vytvořili vlastního fiktivního patrona, který by tento handicap vyřešil.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje