Sheleb

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Jeho osud je fascinujícím zrcadlem coraabské společnosti. Za tuto cenu bych chtěl poděkovat především jemu, budiž mu Skládka lehká. - Ishta Mubara4263 Tu
(Coraabia Artist: Riyahd Cassiem)

Rasa: neživý - Lasturo

Domovský svět: Coraab

Éra:  ? - 4260 Tu

Shelebův neživot byl plný podivuhodných a mnohdy až bizarních příhod. Negramotný lasturo byl kdysi nalezen v troskách do základů vyhořelého komplexu společnosti Kraasox, načež se krátce dostal do titulků sub-deníků coby zázračný přeživší hromadné katastrofy. Několik Tolů nato byl nebohý Sheleb unesen pašeráky z Pentagorasovy bandy a následně odvezen do daleké Periferie, kde měl sloužit coby návnada hrůzostrašných hypomorů. Antigrav se ale cestou zřítil a pochroumaný Sheleb se po nějaké době znovu objevil v civilizaci. Zde byl objeven aganskými dokumentaristy, kteří v nejchudších sektorech C'Ory v 4253 Tu shodou okolností snímali kultovní sub-dok C'Orion. Sheleb se tak po úspěchu snímku ze dne na den stal doslova symbolem coraabské chudoby a degenerace.

Sheleb byl výstřední a excentrický lasturo, který si vždy a za všech okolností náležitě vychutnával zájem okolí. Byl proslulý svými potyčkami se zákonem, při kterých (mnohdy notně omámený rokosovým dýmem, který je také pro svou toxicitu přezdíván metlou mušlí) vylézal na pláště okolních budov a smrkal na dole stojící strážce pořádku smradlavé kyselinové hleny.

Sheleb se navždy zapsal do povědomí především díky ikonické scéně, při které po poslední otázce reportéra ulehá a umírá. Pasáž ovšem byla citově vykalkulovanou fikcí, za kterou tehdy dostal Sheleb dobře zaplaceno. V 4260 Tu s ním sub-deník Žumpič! nasnímal skandální reportáž, která tento podvod prokázala. Za krátký čas na to byl tento lasturo nalezen v centrálním Sektoru 2 doopravdy mrtvý.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje