Sujol

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Sujol je ve veřejných prohlášeních opatrný, avšak přesto prostřednictvím svých sympatizantů kritizuje současné vedení Ligy. To má být podle jeho názoru více úřednické a rozhodně by se nemělo rekrutovat z řad liganů.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Kassiri

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4029 Tu - současnost


Sujol byl díky zákonu o etnických menšinách jmenován odborným konzultantem Mogrady pro finanční otázky. Mentálně vyvinutí Kassiriové mají pro exaktní úřednické profese vlohy a Sujol se postupně vypracuje až na pozici subprefekta pro bezpečnost, dokonce byl po jistou dobu považován za možného nástupce prefekta Yamdry. Sujol, který pevně svírá finanční tepny aganského armádního sektoru, napomáhá své kariéře tlakem na rozpočty ostatních resortů. K tomu mu napomohla Yamdrova úsporná opatření, Sujol totiž vzniklé rozpočtové rezervy využil skrze ovládané subprefekty k populistickým krokům. Přesto to nakonec byl řečnicky nadaný subprefekt pro diplomacii, Dal Bozarak, kdo Sujolovu vysněnou metu prefekta v 4283 Tu uzme pro sebe.

Navzdory vzestupu nenáviděného rivala Sujol nezakrývá své ambice a plánuje nejen obsadit křeslo budoucího prefekta Aganu, ale také získat post liganora a spojit tyto dvě funkce ve své osobě. Tyto troufalé záměry se podaří agentům liganora Gamoy včas odhalit a Liga do volby prefekta zasáhne zveřejněním skandálních informací o Sujolově pochybné privatizaci xotnického koncernu oXo.

Před Sujolem stojí dilema, zda setrvá ve své snaze dosáhnout funkce prefekta či zda se pustí do otevřeného boje s vrcholnými představiteli Ligy ve snaze jí postupně ovládnout. Kassiriové se těší značné dlouhověkosti, která mu bezpečně pomůže přečkat Borazakovu vládu. Sujol však netuší, že liganor Gamoa o jeho úmyslech dobře ví a že před ním bude post liganora bránit všemi dostupnými prostředky."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje