Prefekt Bozarak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Během pobytu v Xenozóně se Bozarak často účastnil lovů, jež jsou pro tamější prominenty nejen zábavou, ale i příležitostí pro obchodní a diplomatická jednání. Lovy si Bozarak rychle oblíbil a stal se také velkým fanouškem zvířecích her na Khalfassu.
(Coraabia Artist: Psdeluxe)

Rasa: Z'nar

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4218 Tu - současnost


Dal Bozarak je prefekt Aganu a nejvyšší politický představitel Kosmopolitních světů. Do této funkce byl zvolen ve 4283 Tu, kdy nahradil prefekta Yamdru. Bozarak svou kariéru začíná jako nižší aganský diplomat na Khalfassu. Díky svým schopnostem se postupně vypracuje až na člena aganské vlády Mogrady, kde poslední dvě dekády zastává pozici subprefekta pro diplomacii. U veřejnosti je Bozarak poměrně populární. Nejen proto, že je rozeným diplomatem a výborným řečníkem, ale především je jedním z nejviditelnějších kritiků úsporných opatření bývalého prefekta. Od jeho nástupu se proto očekává výrazný obrat v aganské politice. Určité zlepšení by mohl přinést i do vztahu s Mogra-Troici, protože jeho otec zemřel při mykoizaci Meuga a má tedy pochopení pro jejich obavy.

Během svého diplomatického působení v Xenozóně se Bozarak stane obětí únosu, když welešští galapkové přepadnou jeho magrav a za cestující požadují tučné výkupné. Po neúspěšném vyjednávaní a brutální popravě několika cestujících je na místo vyslán tým liganů, který rukojmí osvobodí. Od té doby je Bozarak horlivým zastáncem Ligy a v Mogradě vždy hlasuje v její prospěch.

Jediným vážným protikandidátem Bozaraka byl Sujol, subprefekt pro finance a pravá ruka bývalého prefekta. Krátce před volbou však aganská média získala informace o jeho zapojení do pochybné privatizace xotnického koncernu oXo a to výrazně zvýšilo šance Bozaraka na vítězství. Co však známo není je fakt, že za únikem kompromitujících informací stál přímo liganor Gamoa.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje