Yrdanne

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Zrodila se,
běloskvoucí,
oči hloubky nedostižné...
…a byla krásná.
(Coraabia Artist: Oliver Wetter)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4230 Tu - současnost


Kdekterý Coraabian zná klasický hit ...A byla krásná, populární skladbu z repertoáru mladého aganského pěvce Bon Bruula. Znalec bulváru dobře ví, že Bruulo tento hit napsal na míru právě ""dokonalé dívce"" Yrdanne, se kterou kdysi prožil nezapomenutelný románek na Šinu. Yrdanne je mnohými Kosmopolity považovaná za nejkrásnější ženu multivesmíru (potvrzuje to i anketa sub-kanálu On-Du z 4255 Tu) a proto je pro její ctitele hořkým zklamáním, když ambiciózní dáma oznámí svůj odchod z Aganu na odlehlý skládkosvět Coraab. Také zde se ihned po příletu stane obletovaným idolem, nechvalně známým svými až iracionálními požadavky i fyzickou nedostupností. Říká se, že ""polibek od Yrdanne je nejcennější komoditou dneška"". Asi právě proto, že se ještě nikomu nepodařilo jej získat.

Yrdanne na Coraabu díky nadstandardním kontaktům s místní elitou společnosti nashromáždí pohádkové bohatství. Každý hodnostář se totiž touží pochlubit tím, že s mogratskou dívkou strávil alespoň několik vzácných chvil v jedné místnosti. Módní návrhář Danal Korp za setkání s Yrdanne zaplatil neuvěřitelných 23 miliónů Xotu, což je více, než na kolik jej později vyšla opulentní svatba s Bulthai.

Důvod, proč Yrdanne (skutečným jménem Nima Ntiroli) působí na Coraabu, není snahou ""stát se nedostižnou perlou mezi oceánem rzi"", jak sama s oblibou prohlašuje. Ve skutečnosti jde o elitní agentku searthského ligana Xosoona, který skrze ní na Coraabu upevňuje svůj vliv. Jde o ryze osobní profit - o dvojí identitě Yrdanne nic neví dokonce ani samotný Hermes, Xosoonův dlouholetý přítel a spojenec.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje