Zmeugo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Železokožci Khwaři jsou králi na poli odolnosti. Díky tlusté kompozitní kůži snesou mnoho zásahů z energetických i projektilových zbraní a i hluboké tržné rány je málokdy výrazněji zpomalí.
(Coraabia Artist: Tom Long)

Rasa: Khwar

Domovský svět: Ysaan

Éra: ? - 4283 Tu


Zmeugo je obávaný khwarský nájemný zabiják, který je noční můrou všech svých potenciálních nepřátel - dokonce i gigantičtí kategati se bojí nahlas vyslovit jeho jméno. Toto dvoutunové zavalité monstrum s kůží z pružného kovu je v konvenčním boji prakticky nezastavitelné. Povídá se, že jeden Zomb se ve strachu před Zmeugem kdysi nechal zatavit do corabitového bunkru, ze kterého neměl už nikdy vyjít, ale Zmeugo jej stejně zabil. Jakákoliv forma obrany má ještě horší účinek než volný průchod k oběti - utržené rány a krvácející zranění jej totiž pouze popuzují k ještě větší zuřivosti. Zmeugo miluje bolest, skrze kterou se v boji dostává do nekontrolovaného běsu. V 4277 Tu opojen vztekem roztrhá všechny své komplice, se kterými do té doby přepadává obchodní magravy v okolí Traxolu.

Zmeugo se ze své domovské planety dostane díky verbířům z Khalfassu, kteří železokožce Khwary s oblibou nasazují v ilegálních válečných hrách. Zmeugo se společně se svými bratry s Khalfassany neshodnou a svou nevoli projeví rozpoutáním masakru. Přilétnuvší vojenští grav-boti pobijí všechny Khwary až na Zmeuga - tomu se podaří letku strojů zničit a ukrýt se v ""bezpečí"" ysaanských šrotových moří.

Zmeugo nakonec Ysaan opustí na palubě neveliké agravy, jejíž majitele pozře, aby po letech hladovění na skládce nabral potřebnou sílu. S jeho rostoucí pověstí v Coraabii roste i úroveň cílů. Zmeugo je dokonce v 4283 Tu poslán zabít samotného Nejvyššího Ozářeného. Zadavatelem ambiciózního úkolu není nikdo jiný než c'orská guvernérka Beya al-Tonnra, která chce tímto činem oslabit pozici Min'Ory v coraabské politice.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje