Šilúg

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Latak

Domovský svět: Khalfass

Éra: 4231 Tu - současnost


Vlastním jménem Botcalug, vzdálený bratranec slavného xenolovce Botcahoofa, vyvrženec významné latacké dynastie Botca. Nezvladatelný a problémový Latak má zálibu v lovu, což se v jeho rodině traduje od nepaměti. Spolu s jeho bratrancem je členem xenoloveckého cechu DuRuukur. Lug však nebyl v cechu oblíbený a i Botcahoof se mu spíše vyhýbal. Po bezpočtu urážek však jeho trpělivost na jedné z výprav přetéká a Lug za použití trhaviny zabije pět členů cechu. Naživu nechá jen Hoofa, kterého se mu zželí. Po tomto incidentu ví, že musí Khalfass navždy opustit. V 4243 Tu se tedy vydává na Coraab, kde se setkává se Sorotem. Ten ho nemusí dlouho přemlouvat a Lug se tak po brzy stává členem Zapraskalovy bandy pod svým novým jménem Šilúg.

Zapraskal si mladého Lataka velice oblíbí a Šilúg jej doprovází na každém důležitém jednání. Jeho lovecké schopnosti z něj dělají obávaného zabijáka. Na jedné obchodní schůzce se Iel-Kain nepohodne s Toxy na prodeji hypnosteronu a vypukne krvavá řež. Šilúg vlastním tělem zachrání šéfa Bandy před poleptáním bio-kyselinou. Zapraskal se svému zachránci odvděčí kyborgizací poraněných částí těla.

Šilúg si nechává tajně posílat z Khalfassu informace o své rodině. Poté, co se dozví o Botcahoofově záměru ulovit daemona B'Khelita, si nepřeje nic jiného, než se vydat na Grannok a zabít ho dříve než on. Tím by svého bratrance nadobro znemožnil a třeba i získal úctu své původní rodiny. Zapraskal ovšem o jeho záměru nechce ani slyšet - jeho místo je na Coraabu a tak to také zůstane...

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje