Botcahoof

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Latak

Domovský svět: Khalfass

Éra: 4229 Tu - 4278 Tu


Veleznámý xenolovec, potomek významné latacké dynastie Botca. Hoofův předek, slovutný Botcamal, se v 4065 Tu zúčastnil khalfasské invaze na Grannok, ze které si mimo jiné domů přivezl několik trofejí nižších daemonů. Botcahoof byl těmito tvory od mládí fascinován a vždy si představoval, že se s nimi v dospělosti tváří v tvář setká. Mladý Latak se loveckému řemeslu vyučil v DuRuukuru, s jehož členy během krátkého období procestoval řadu významných světů Xenozóny. Na každém z nich postupně piloval své dovednosti, především pak na těch nejnebezpečnějších útočných ruuckých plemenech. Poté, co na Forneeku za pomocí primitivní pasti sám zdolal obrovitého samce agroruuka, Botcahoof vycítil, že je konečně připraven vydat se na osudovou misi na Grannok.

Botcahoof má ten nejambicióznější cíl ze všech. Chce se utkat se samotným B'Khelithem, vyšším daemonem, který již bezmála tisíc let nenašel přemožitele. Tento čin obnáší celou řadu komplikací - je nutné proniknout hluboko na území zamořené hmotou Xa, což způsobuje nelibost Xinů, místních strážců rovnováhy. V 4264 Tu Botcahoof konečně přistává na Grannoku.

Mladý Latak při prvním stopování narazí na několik nižších daemonů, které bez problémů zneškodní. Je ale tak zaslepený svým posláním, že neváhá zapálit místní vegetaci, aby na sebe strhl B'Khelithovu pozornost. Namísto epického souboje s pánem Grannoku je Botcahoof ihned zajat skupinou Neo Xinů a deportován zpět na Khalfass. Incident mu ale nedovolí v jeho úsilí polevit.


Aktuality:

4278 Tu - Ohořelé tělo xenolovce Botcahoofa bylo nalezeno poblíž B'Khelithova podzemního hnízdiště, uvedl mluvčí řádu Xinů. Padlý latacký hrdina byl se všemi poctami převezen na svůj domovský svět.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje