Gapeg

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mogra

Domovský svět: Khalfass

Éra: 4223 Tu - současnost


V životě to Cratoa Lumme neměl jednoduché. Narodil se jako jediné dítě starým rodičům, kteří se smířili s tím, že zemřou bez potomka. Vzhledem k pozdnímu věku rodičky se však narodilo neduživé dítě, kterému lékaři nedávali mnoho šancí na přežití. Mladý Cratoa však jako zázrakem rostl, a na truc osudu, který mu nadělil rachitické tělo, se rozhodl stát se členem khalfasské planetární policie. Rodiče však o úmyslu svého jediného syna nechtěli ani slyšet. Cratoa proto v 4245 Tu opustí Khalfass a uchyluje se na Agan ke svému strýci, který pracuje jako civilní úředník v Lize. Díky němu se Cratoa dostává na akademii DaruDar, kde se mu dostává kvalitního vzdělání a kde Uny, strávené tréninkem s extenzními zbraněmi, utužují jeho fyzický stav.

Na akademii nemá Cratoa zrovna mnoho přátel. Právě zde získává hanlivou přezdívku Gapeg (Kripl), která má poukazovat na jeho tělesné nedostatky. Gapeg se seznámí s Dukorem, který mu radí, aby se ke svým handicapům nebál hrdě postavit čelem. Gapeg si proto nechává zhotovit exoskelet s výrazným nápisem GAPEG na zádech. Tímto činem značně posílí své sebevědomí.

Díky excelentním výsledkům se nakonec Gapeg stane na žádost samotného Werta členem liganského Týmu 4. Během jeho první mise na Rad'Zaak však dojde k ostrému střetu s cucaanskou tajnou službou, ve kterém Gapeg přijde o obě nohy. Život mu zachrání včasný zásah Dukora, který ve stejné době operuje v Xenozóně. Gapeg se naučí chodit na protézách a v kariéře ligana pokračuje dál.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje