Dukor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mogra

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4218 Tu - současnost


Dukor je jedním z tzv. ligentů, tedy liganů, kteří v Coraabii operují v naprostém utajení. Rozsah jeho činnosti prakticky není možné zjistit, jeho kolegové dokonce ani neznají Dukorovo skutečné jméno. Formálně je veden coby člen Týmu 4, jeho nadřízeným je tedy samotný Wert. Na oficiálních misích se ovšem Dukor objevuje jen zřídkakdy a vždy působí pod některým z dalších pseudonymů jako Bakchan, Bemel či Duro. Mladý ligan tráví většinu času na náročných misích v periferních oblastech Coraabie. Někdy trvá i několik Tu, než se z nich vrátí zpět. Jelikož často mění tváře i hlas, sami ligani si často nejsou jisti, zda je to skutečně on. Veřejnost o jeho působení v Lize nemá potuchy - Dukor je nejčastěji považován za námezdního galapku či vysoce postaveného Sola.

Málokdo ví, že Dukor v minulosti navštívil také Coraab. Jeho kmit byl natolik dobře utajený, že ani samotný Mawazaan netušil, s kým má na Iontalu tu čest. Dukorovým úkolem bylo chránit výpravu aganských xotníků směřující do Min'Ory na setkání s vysoce postavenými Zaany. Stal se tak historicky prvním liganem, který překročil pečlivě střežené hranice neživého městského státu.

S podrobnostmi druhé Dukorovy coraabské mise, která probíhá v 4269 Tu, jsou pak obeznámeni jen dva členové Ligy - jeho velitel Wert a samotný liganor Donner. Dukor má za úkol zajmout a eskortovat zombského průmyslníka Wanreeho na Agan. Při své misi ovšem selže a je málem zabit. Zombové po tomto incidentu nadobro zpřetrhají své skryté vazby na aganské oligarchy.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje