Tien Voga

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Ekhro

Domovský svět: Kogan, Kosmopolitní světy

Éra: 4133 Tu - 4224 Tu


Těžké dětství v rodině s vojenskou tradicí a nespoutaná povaha vženou Tien do náruče mladého botera. Nejprve spolu odcestují na Agan, jejich vztah ovšem dlouho nevydrží a rozpadá se. Zhrzená Tien se rozhodne zkusit štěstí jinde a vybírá si odlehlý CuCaan. Zde se živí jako preparátorka meta-hmyzu a oblíbí si dlouhé výpravy do cucaanské přírody. Mladá ekhroská žena se po čase seznamuje s tehdy jen málo známým lovcem Donnerem. Ten ji zasvětí do řemesla lovce odměn a dokonce spolu navážou krátký milostný románek. Na loveckých výpravách je doprovází ochočený sonruuk jménem Bufa, kterého s Vogou váže silné citové pouto. Společnou cestu s Donnerem rozdělí až jeho kolaps, vyvolaný těžkou závislostí na ethanolu.

Staré kontakty se nezapomínají a Tien i Bufa jsou po Donnerově vzestupu ligany často najímáni k pátrání po nebezpečných individuích. Voga se vytrvale snaží vyhnout přímému oslovení od Lig-ry, aby rozšířila jejich řady - na to si příliš cení své nezávislosti. V 4204 Tu je nečekaně nalezeno její mrtvé tělo, znetvořené bio-kyselinou. Její respirační maska ani sonruuk však na místě činu nejsou.

V 4234 Tu prolétne sub-netem vi-log s vrásčitou tváří staré ekhroské ženy, prohlašující se za legendární lovkyni hlav Tien Vogu. Proč fingovala svou smrt a strávila život v ústraní, má být patrné z jejich pamětí, jež mají být vydány krátce po její smrti. K vydání autobiografie ale nikdy nedojde. Po čase totiž všechny její logy za záhadných okolností zmizí. Veřejnost se tak o osudu Tien Vogy nikdy nedoví.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje