Valak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Valakův život připomíná překotnou vertikálu touhy po moci. V následné chorobné snaze udržet svůj status navzdory neustálému hraní na všechny strany svůj boj nakonec prohrává.
(Coraabia Artist: David Lecossu)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4111 Tu - 4162 Tu


Přezdívaný též Ligan Smrt. Přijetí Kashtana Valaka do Ligy bývá označováno za jeden z největších přehmatů v historii tohoto úřadu. Zprvu se tento ligan prezentoval jako schopný profesionál, tvrdý a nelítostný válečník. Valak prošel výhní nespočetných konfliktů, velel jednotkám Tol-Kar v bitvě o Seu'Nebu, organizoval četná povstání proti kleu’zibské diktatuře Pěti světel. Od začátku ale tento Mograt hrál ve své vysoké mocenské pozici dvojí hru. Tehdejší šéf Ligy, slovutný Tongenton, mu časem nabídl vedení Týmu 17, jenž se specializuje na spolupráci Ligy s armádními složkami. Ligan Valak tak postupně získal obrovský vliv ve vojenských kruzích a mohl dál pokračovat v plnění svého ambiciózního a bezohledného plánu.

Kashtan Valak byl ve skutečnosti utajovaným členem žoldnéřské kasty Sol, kde vystupoval pod pseudonymem Sol Run. Za zády Ligy poskytoval svým pravým chlebodárcům citlivé informace. Situace zašla až tak daleko, že Valak díky konexím od Solů v 4159 Tu osobně zorganizoval puč v jedné z aganských prefektur, aby jej záhy v čele Týmu 17 se vší pompou krvavě potlačil.

Celá situace časem nabyla obludných rozměrů. Valak neváhal obětovat své podřízené na obou stranách barikád, aby dosáhl svých osobních cílů. Vedení Ligy ale nakonec Valakovo mocenské schizma odhalilo. Po dvou Tu sbírání důkazů rozkázal Pjaar Kanth vyslat do Valakovy aganské rezidence Werta. Ten Valaka v lítém souboji na život a na smrt nakonec zabil.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje