Švepeš

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Švepešovo měkké, houbovité tělo s mnoha svalovými otvory je vlastně samo o sobě organickým hudebním nástrojem.
(Coraabia Artist: Francisco Badilla)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: 4203 Tu - současnost


Káďovka Švepeš, který sám sebe s oblibou tituluje ""Nejvyšší Žlutka"", vede navzdory pokročilému věku bohatý společenský neživot. Nejčastěji navštěvuje výčepy a bary, kde předvádí své umění práce s hlasem. Pokud jej zaujmete, bude vám jistě vyprávět o svých výpravách, které podnikl s kočovným xenocirkem Šaašox. Ten byl skutečně na čas jeho domovem, avšak Švepeš se jednoho dne ostře pohádá se svými ilokajskými šéfy a xenocirkus opouští. Své neživotní poslání nakonec Švepeš nachází v hnutí Gu-Rang, jenž se formuje kolem Dungů Mugua a Xapeka. V průběhu dungského povstání se Švepeš osvědčí coby plamenný řečník a řady jeho posluchačů utěšeně přibývají. Právě díky němu se k hnutí Gu-Rang přidávají také tisíce káďovek.

Švepeš se kdysi k Šaašoxu nepřidal pro nic za nic. Místní ŠaŠe zaujme jeho schopnost ""vidět a tvarovat"" zvuk. Švepeš své komplikované melodie modeluje jako sochy a díky neurální vizualizaci tento proces na požádání předvádí divákům. Díky bohatým zkušenostem při práci se zvukem je později pověřen realizací bojového hymnu dungského hnutí, jenž se napříč centropolitním Sektorem 9 rozléhá dodnes.

Neúspěšnou revoluci hnutí Gu-Rang Švepeš přečkává v ústraní bez povšimnutí bezpečnostních orgánů. Přátelí se s xeňany, což se nelíbí jeho neživým soukmenovcům. Okolnosti později donutí Švepeše stáhnout se do centrálních oblastí C'Ory, kde dodnes skrze heroické příběhy a sugestivní písně hlásá bratrskou sounáležitost mezi bytostmi všehomíra bez rozdílu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje