Bark Monorok

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Bark Monorok ještě coby Sol Mork během krátkého působení v žoldnéřské kastě. • 4244 Tu
(Coraabia Artist: Ian Boe)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4208 Tu - 4269 Tu


Jeden ze zakladatelů organizace Bai'ala. Coby synovi slavného mediálního magnáta Donk Monoroka se Barkovi dostává elitního vzdělání i výcviku. Projde slavnou mogratskou vojenskou akademií DaruDar a dlouho se připravuje na kariéru v armádě, otec by jej ale raději viděl coby následovníka svého soukromého informačního impéria. Do vzrůstajícího rozkolu v rodině přichází tragická zpráva. Barkova biologická matka umírá při tragické mykoizaci světa Meugo v 4231 Tu. Barka nejvíce rozzuří pasivita, se kterou se centralní svět Agan k celé tragédii staví – drtivou většinu obětí totiž tvoří Mogra-Troici a Meugové. Monorok postupně formuje s některými bývalými spolužáky z DaruDaru tajné separatistické hnutí, jež se chce z aganské nadvlády nadobro vymanit.

Nově zformovaná Bai'ala má původně za cíl utvořit planetární blokádu a tím dát najevo nezávislost Mogry Troi na aganském zboží. Do popředí skupiny se ale rychle dostávají extremisté jako Pom Karr, kteří ji záhy směřují k brutálním útokům na místní aganské prominenty. V 4235 Tu pak Bark Monorok Bai'alu opouští a hledá štěstí v odlehlých koutech Coraabie.

Bark krátce působí v kastě Sol pod jménem Sol Mork. Několik Tu shání na CuCaanu na místních černých trzích kvalitní interware pro solské botery, ve městě CuCca obchoduje se zbraněmi a ruuky. Během příjmu jednoho z kontrabandů se dostává do potyčky s příslušníky svazku Garen-Ghmut, při které zahyne jeho dobrý přítel, Sol Neth. Monorok se vrací domů k otci, kterého prosí o odpuštění.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje