Pom Karr

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mogra

Domovský svět: Mogra Troi, Kosmopolitní světy

Éra: 4207 Tu - 4270 Tu


Od malička byly s Pomolarem Karrem jen problémy. Hyperaktivní potomek meugských imigrantů je opakovaně vyhozen ze školy, nezabírá na něj neuroterapie ani zklidňující přípravky. Chlapec však odmala projevuje vrozené vůdčí schopnosti, zajímá se o historii válečnictví, výbušniny a zbraně. Na proslulou vojenskou akademii DaruDar se ale na rozdíl od svých kamarádů nedostane. Pom Karr se cítí zhrzený a nedoceněný, živí se jako čistič magravů či vyhazovač. Mykoizace Meuga ale změní jeho pohled na společnost – většina Pomova početného příbuzenstva při ní zahynula a on obrací svůj hněv proti vládě. Společně se svými přáteli jako je Bark Monorok či Dax Vrilon v 4233 Tu zakládá radikální organizaci Bai'ala. Netrvá to dlouho a Pom Karr se stává jejím svrchovaným šéfem.

Bai'ala původně slouží coby manifestační platforma, pod novým vedením se ale skupina rychle radikalizuje. Teroristé mají na svědomí šestnáct rozsáhlých bombových útoků po celých Kosmopolitních světech. Pom Karr zabíjí civilisty, jelikož je to podle jeho slov jediný způsob, jak vytrhnout Xotem otupělé aganské papaláše z letargie. Rychle se tak dostává na černou listinu Ligy.

Pom Karra nakonec dostihne jeho vlastní svědomí. Po utajeném sňatku s ex-ligankou Tokarou plánuje začít novou etapu života na Koganu, sní o životě farmáře. Na to je ovšem už příliš pozdě. Pom Karra se nejprve pokusí otrávit jeho vlastní osobní strážce, později se dostává do křížku s ligany. Tento střet se mu stává osudným. Vedení Bai'aly se po jeho smrti ujímá jeho žena Tokara.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje