Murot z Hlubin

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Zachytil jsem o nich zmínky ve starém opisu Abcayského min-logu. Bojím se pouhého pomyšlení, že by kdy tyhle zrůdy žily a prokousávaly se našimi ree. - Warrchar
(Coraabia Artist: Maxim Verehin)

Rasa: mýtický tvor

Domovský svět: údajně Coraab

Éra: Střední Skládka


Staré logy je také nazývají skládkové běsy nebo Parth'Rae, služebníci slepoty. Dodnes se nenašel jediný přímý důkaz, že by kdy hlubinní Muroti na Coraabu skutečně existovali. Přesto se dodnes najdou pověrčiví tradicionalisté, zaklínající se tím, že bude-li Coraab zcela zkažen cizími vesmírnými kulturami, Muroti v soudný den vylezou na povrch a celou civilizaci požerou svými břichoústy. Bohužel jde o chybnou interpretaci starodávných textů - údajně měli tito hlubinní pseudo-démoni za úkol střežit četná tajemství Skládky a naopak v jejích útrobách požírat zakonzervované Zomby, kteří nestihli procitnout, čímž se na Coraabu měla udržovat mocenská rovnováha. Pátrání po Murotech je dodnes oblíbenou aktivitou bezpočtu fantastů a snílků.

Murot má dle dobových popisů panohy umístěné na zátylku, aby se s jejich pomocí mohl přemisťovat po jeskynních klenbách. Šlachovitýma rukama si cpe svou potravu přímo do úst, umístěných v břišní krajině. Trávicí šťávy Murota mají údajně být tou nejsilnější přírodní kyselinou na Coraabu - rozežerou vše od rozměklých skládkových sedimentů po toho nejtužšího Zomba.

Podle Velkého Bibapionu kdysi narazil na sídlo Murotů samotný Mango Mana. Později se ale na několika odchycených exemplářích prokázalo, že jde o zvláštní odnož křemíkových troglodytů, kteří patří do stejné vývojové skupiny jako vakanti. To už se ale báchorky dávno chytli ilokajští yach-drogové, kteří vše do spisů zanesli dříve, než stihl badatel domněnku veřejně vyvrátit.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje