Nwollo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Kdo by do této mladé Těžařky řekl, že v utajení pracuje pro samotného Zaana Valigursaie.
(Coraabia Artist: Seoro)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4199 Tu - současnost


Málokterý Těžař měl tu čest prozkoumat coraabskou soustavu tak hluboce jako Nwollo. Mladá žoldnéřka ve své agravě zvané Bomha nejčastěji létá mezi přístavem Bochezai a místním strunovým uzlem Gath-9, jenž se nachází na samém okraji systému. Když to čas Nwollo dovolí, ráda se toulá mimo bi-iontové trasy ve snaze objevit nová, dosud neobjevená zákoutí. Její loď je velice rychlá a obratná – žena si většinu modifikací nechala provést za tučný xotový obnos přímo ve vyhlášených khalfasských dílnách. Když zrovna nevynáší dělání doprovodu velkým nákladním magravům, kmitne Nwollo na Khoptid, kde obchoduje s opotřebovanými lodními součástkami. Je pověstná svou poctivostí a puntíčkářstvím – za celou kariéru se jí nestalo, že by zboží nedodala včas.

Nwollo na Khoptid nekmitá jen kvůli použitým tryskám a zastaralému navigačnímu interwaru. Ve skutečnosti tajně pracuje pro min'orského Zomba Valigursaie, který skrze ní na Khoptid zasílá některé vzácné originály yachských min-logů samotnému kardinálu Kerongovi. Tento akt by byl brán ostatními Zomby jako velezrada. Vše proto probíhá pod nejpřísnějším utajením.

Těžařka Nwollo se kdysi stala svědkyní scény, kdy policejní agravy poblíž Gathu-9 doslova rozstřílely na cucky váženého delegáta ze vzdálených mlhovin I-lluwe. Exomorf totiž krátce po kmitu vstoupil do volného hvězdného prostoru, což je v okolí strunového uzlu přísně zakázáno. Úřady tehdy Nwollo zaplatily celé jmění za to, aby se celá situace mohla označit jako "nehoda".

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje